Батькам про дітей, що мають вади зору…

  ПРИЧИНИ

Кожного року в дитячі навчальні заклади вступають діти, що мають різноманітні клінічні форми порушення зору, які обумовлюють різноманітність вторинних відхилень в психічному, фізичному розвитку дітей, у  формуванні орієнтації в просторі, координації рухів і т.д. При цьому, бідність зорової інформації нерідко негативно впливає і на інтелектуальний розвиток дитини.

Порушення зору є різноманітним, адже кожне з них є наслідком певної причини або сукупності причин. Основними причинами виникнення зорової патології є наступні:

 - генетичні (спадкові хвороби);

 - патології вагітності;

 - вплив зовнішніх факторів (травми, хвороби, ліки і т.д.);

 - вік людини (у ранньому віці око дитини ще недостатньо пристосоване до повноцінного цілісного сприйняття зображення, а в старечому віці впливає фактор «зношування», тобто зниження зору у цьому віці є фізіологічною закономірністю).

ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ

Комплексне лікування порушень зору передбачає різні способи офтальмологічного й корекційного впливу в сполученні із загально зміцнювальними заходами й лікуванням супутніх захворювань.

Одним з етапів лікувально-відновлювальної роботи зі слабозорими дітьми є плеоптичний. Ефективність плеоптичних методів лікування підвищують спеціально спрямовані корекційно-педагогічні вправи, що сприяють розвитку порушених функцій - гостроти зору, фіксації, кольоророзрізнення. Учбово-наочні посібники  підбираються  відповідно до лікувально-офтальмологічних, і педагогічних вимог.

 Найбільш сприятливим оптичним корекційним засобом є окуляри. Окуляри поліпшують зір, створюють нормальні умови для розвитку й роботи очей. Лікування порушень зору в спеціалізованому дитячому садку проводиться, по-перше, ортоптичними методами, що припускають застосування спеціальної апаратури, і, по-друге, за допомогою комплексу цілеспрямовано розроблених корекційно-педагогічних вправ.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Виховання і навчання  дітей з порушеннями зору здійснюється обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

- Необхідно слідкувати за відповідністю меблів до росту дітей, за дотриманням правильної посадки при виконанні зорових робіт (читання, малювання и т.д.), за правильним використанням засобів індивідуальної оптичної корекції  та інших оптичних засобів.

-  Не можна дивитись телевізор у повній темряві. Тому в приміщенні, де стоїть телевізор, має бути ввімкнене неяскраве світло  (позаду або збоку від глядача).  Мінімальна відстань від екрана до очей не менше 5-7 діагональних розмірів екрана.

 - Не забувайте про правильну    організацію режиму занять та відпочинку.

 - Важливо так продумати режим дня дитини, щоб попередити зорове стомлення. Для охорони зору необхідно робити перерви в зоровій роботі  через кожні 10­-15 хвилин.

 

Здоровя вам та вашим дітям!

Категорія: Поради | Додав: alenad79 (27.01.2016) Переглядів: 782 | Теги: поради, БАТЬКАМ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar